عیب یابی adsl

زمانی که adsl شما به مشکلی برخورد کرد این مواردی باید چک کنید

44534047688578283843

در حالت نرمال چراغ های power,adsl,internet و در صورتی که از wireless استفاده می کنید چراغ wireless و اگر از سیم LAN که از مودم به سیستم رفته استفاده می کنید یکی از چراغ های LAN باید روشن باشد.

اگر چراغ power خاموش باشد:

حتما اتصال برقی که به سیستم شما هست را بررسی کنید چون در این صورت برق به مودم شما نمی رسد.

اگر چراغ adsl شما چشمک می زند و ثابت نمی شود:

از اتصال صحیح سیم LINE خود به اسپلیتر و برقراری تلفن اطمینان حاصل فرمایید. و همچنین از صحت اسپیلیتر خود اطمینان حاصل نمایید.

اگر چراغ LAN شما روشن نمی باشد:

اگر از مودم بدون wireless استفاده می نمایید از اتصال سیم LAN و سالم بودن سیم اطمینان حاصل فرمایید

اگر از LAN استفاده نمی کنید و چراغ wirelessشما خاموش است اما مابقی چراغ ها روشن است:

از ارتباط سیم LAN استفاده نمایید ممکن است مشکل از wireless شما باشد

 

عیب یابی مودم

مراحل عمومی عیب یابی:
1. ابتدا از روشن بودن مودم و اتصال صحیح آن به خط تلفن و کامپیوتر (ابتدا فقط بوسیله کابل) مطمئن شوید.
2. از فعال بودن سرویس اینترنت خود مطمئن شوید. نشانه فعال بودن خط ADSL، روشن شدن چراغ ADSL روی مودم می باشد. اگر چراغ ADSL روشن میشود ولی به اینترنت دسترسی ندارید ممکن است اشتراک شما تمام شده باشد. سرویس دهنده های اینترنت خط شما را تا چندین روز پس از اتمام اشتراک یا حجم مصرفی، باز هم فعال نگه می دارند. پس حتما پس از روشن شدن چراغ ADSL، بازهم فعال بودن اشتراک خود را با ISP چک کنید. اگر چراغ ADSL روشن نمیشود و ISP ادعا میکند که سرویس شما فعال است حتما با یک مودم دیگر روشن شدن چراغ ADSL را چک کنید و در صورت فعال شدن چراغ ADSL مودم دوم میتوان نتیجه گرفت که مودم اول خراب شده است (این ایراد شایع بوده و امکانپذیر است). در صورتی که چراغ ADSL مودم دوم (که از کارکرد آن اطمینان دارید) روشن نشد می توانید به سراغ ISP رفته و مطمئن شوید که سرویس غیر فعال شما را فعال خواهند کرد.

3. اگه شما مودم ADSL خود را تعویض کرده اید توجه داشته باشید که برخی از ISP ها شناسه سخت افزاری مودم قبلی شما را به عنوان تنها مودم معتبر برای استفاده از سرویس شما، قفل میکنند. یعنی با تعویض مودم، شما به هیچ وجه امکان اتصال به اینترنت را نخواهید داشت. این مورد را با ISP بررسی کرده و در صورت فعال بودن این حالت، مودم جدید را از خط تلفن جدا و سپس از ISP بخواهید تا خط شما را ریست کند. پس از آن مودم جدید را به خط متصل کنید. قفل کردن آدرس سخت افزاری مودم ها یک امکان امنیتی برای جلوگیری از سوء استفاده از اشتراک شماست ولی ممکن است این مشکل را ایجاد نماید.

4. پس از تنظیم مودم و فعال بودن سرویس اینترنت روی خط، چراغ اینترنت مودم ها روشن میشود (البته در حالت PPPoE که تمامی آموزش های این سایت به همین روش هستند) اگر در این حالت باز هم روی کامپیوتر خود اینترنت ندارید از سالم بودن کابل شبکه همراه مودم مطمئن شوید. سپس از تنظیمات صحیح کارت شبکه اطمینان حاصل کنید (در آموزش ها تشریح شده است). نشانه صحیح اتصال کابلی صحیح و تنظیمات صحیح کارت شبکه، چشمک زدن چراغ LAN روی مودم و روی کارت شبکه کامپیوتر است.

5. مودم های ADSL از روش های مختلفی برای اتصال به اینترنت بهره می برند. در ایران سرویس ADSL روی بستر PPPoE ارائه میشود. یعنی هنگام تنظیم مودم باید این حالت را انتخاب کنید. در این حالت مودم با استفاده از Username و Password ی که شما از ISP دریافت کرده و وارد نموده اید بصورت اتوماتیک به اینترنت متصل میشود و برای استفاده از آن روی کامپیوتر به هیچ کار خاص دیگری نیاز نیست. برخی از کاربران پس از تنظیم مودم به صورت PPPoE، باز هم روی ویندوز اقدام به ساخت کانکشن PPPoE می نمایند که لازم نیست و ممکن است باعث عدم اتصال سایر کامپیوتر ها به اینترنت شود. پس در حالتی که مودم را در مد PPPoE تنظیم میکنید دیگر کانکشنی نسازید. حالت دیگر مد بریج (Bridge) است. در این حالت مودم مانند یک پل ارتباطی عمل کرده و باید روی کامپیوتر خود کانکشن Broadband از نوع PPPoE بسازید. توجه کنید در این مد فقط و فقط اولین کامپیوتری که کانکشن PPPoE را اجرا کرده باشد به اینترنت متصل شده و سایر کامپیوتر ها متصل نخواهند بود. این حالت به ندرت و در موارد خاص استفاده میشود. تمام آموزش های این سایت بر مبنای PPPoE شرح داده شده است. پس اگر با کابل میتوانید به اینترنت متصل شوید و روی وایرلس مودم خیر، این مرحله را بررسی کنید.

6. بسیاری از کاربران بیان می کنند که در مودم بیسیمشان از طریق کابل به اینترنت دسترسی دارند اما روی اتصال وایرلس خیر، یعنی درحالی که به وایرلس متصل هستند ولی به اینترنت بیسیم دسترسی ندارند در این حالت موارد زیر را به دقت بررسی کنید:

اولین مشکل ممکن از ناشی از آیتم قبلی یعنی شماره 5 باشد. آیتم شماره 5 را بررسی کنید. (یعنی از کانکشن PPPoE در ویندوز استفاده نکنید!)
علت دیگر ممکن است از وجود دکمه خاموش روشن کردن وایرلس روی مودم ها باشد چون در مدل های خاصی دکمه ای جداگانه برای قطع و وصل وایرلس وجود داشته باشد و شما ناخواسته آنرا خاموش کرده باشید (البته در صورتی که اصلا به وایرلس دسترسی ندارید این حالت را چک کنید)
ممکن است تنظیمات آی پی کارت شبکه وایرلس دستگاه شما روی حالت دستی باشد. این مورد را چک کرده و روی اتوماتیک بگذارید (هم قسمت IP و هم قسمت DNS). اگر IP دستی داده باشید نیز مشکلی وجود ندارد ولی باید در قسمت Default Gateway و DNS هم آدرس IP مودم را وارد کنید.
در برخی موارد ممکن است درایور کارت شبکه وایرلس مشکل داشته باشد. سعی کنید آخرین درایور کارت شبکه دستگاه خود را دریافت و نصب کنید.
7. برای استفاده از مد PPPoE نیاز به تنظیم VPI و VCI روی مودم دارید. مقدار VPI معمولا 0 و مقدار VCI معمولا 35 (برای سرویس دهنده پارس آنلاین 59) است یعنی این مقادیر ممکن است در ISP های مختلف متفاوت باشد. این دو عدد را به درستی وارد کنید. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

8. تقریبا در تمامی مودمها آیتمی به نام Dial On Demand (اتصال در صورت نیاز) وجود دارد. با فعال بودن آن، در صورتی که کامپیوتر های متصل به مودم، از اینترنت استفاده نکنند، پس از مدت کوتاهی مودم خود به خود از اینترنت قطع خواهد شد. این حالت برای جاهایی مناسب است که مدت زمان اتصال به اینترنت هم در صورت حساب مشتری تاثیر داشته و لحاظ میشود. در ایران ISP ها این مورد را در نظر نمیگیرند. توجه کنید که به محض اینکه کامپیوتری مجددا نیاز به اینترنت داشته باشد، مودم باز به صورت خودکار به اینترنت متصل میشود. اما در زمان قطع بودن اتصال، چراغ اینترنت مودم هم خاموش میشود و ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد. این آیتم در اکثر مودم ها بصورت پیش فرض غیرفعال است. اما برای اطمینان می توانید با استفاده از تصاویر مربوط به تنظیم مودم مکان انرا پیدا کرده و آنرا بررسی کنید که غیر فعال باشد. محل آن معمولا در صفحه ای قرار دارد که Username و Password اشتراک اینترنت را وارد میکنید.

9. یکی دیگر از مشکلات شایع در مودم های ADSL وجود نویز و خش خش روی تلفن متصل به همان خط، یا قطع شدن اینترنت همزمان با زنگ زدن یا زنگ خوردن تلفن می باشد، مطمئن باشید این مشکل ناشی از خرابی یا عدم اتصال درست اسپلیتر (با اسامی رایج دیگری مانند نویز گیر یا فیلتر …) می باشد. ابتدا از اتصال صحیح آن مطمئن شوید بدین صورت که خط تلفن به ورودی آن متصل و پورتهای خروجی اسپلیتر به تلفن و مودم بصورت صحیح وصل شوند. قبل از اسپلیتر هیچ خط تلفنی نباید متصل باشد. اگر فاصله بین مودم و دستگاه تلفن زیاد هست بهترین و تنها ترین راه اصلاح سیم کشی تلفن بوده تا دستگاه ها بصورت کاملا درست متصل شوند. از هیچ گونه راه ابتکاری خود استفاده نکنید!!.

10. برخی اوقات شما نمی توانید وارد صفحه تنظیمات مودم شوید تا بتوانید آنرا تنظیم کنید. این مشکل ممکن است به علت عدم تنظیم صحیح کارت شبکه کامپیوتر شما باشد، پس ابتدا در قسمت آموزش های همین سایت روش تنظیم کارت شبکه به مودم را مطالعه و بررسی کنید. علت دیگر ممکن است از وجود پروکســــــــی روی کامپیوتر شما باشد که باید آنرا غیر فعال یا حذف کنید.

11. در برخی موارد دستگاه بعد از چند ساعت کار بصورت خودکار قطع شده و باید خاموش روشن شده تا مجددا به اینترنت متصل شود. در این صورت هنگام تنظیم دقت کنید که گزینه ای به نام Keep Alive در برخی مودم ها وجود دارد که می توانید آنرا فعال کنید و عددی برای آن به دقیقه وارد نمایید. این گزینه در هر چند دقیقه یکبار (که شما انتخاب میکنید) یک بسته داده ارسال خواهد کرد تا ارتباط شما در صورتی که خود از اینترنت استفاده نمی کنید باز هم فعال نگه داشته شود.

12. مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید این است که با Username و Password پیش فرض مودم ها (که معمولا admin و admin) است نمیتوانید وارد تنظیمات مودم شوید، ابتدا با یک مرورگر دیگر این مورد را چک کنید مثلا با کروم گوگل یا فایرفاکس یا اپرا، اگه مشکل کماکان وجود داشت ممکن است Username و Password را قبلا عوض کرده و اکنون فراموش کرده اید پس تنها راه آن، ریست کردن صحیح دستگاه مودم است. دکمه ریست مودم را در حالی که روشن است برای حدود 10 تا 20 ثانیه نگه دارید و با دقت به چراغ های مودم نگاه کنید، در لحظه ریست چراغ ها همگی کامل روشن و خاموش خواهند شد که نشاندهنده ریست درست دستگاه است. چند لحظه صبر کنید تا مودم بصورت کامل روشن شده و سپس برای وارد شدن به تنظیمات تلاش کنید. دقت کنید که دوباره باید تنظیمات مودم را انجام دهید. اگر موفق به ریست مودم نشدید یا بعد از ریست دوباره امکان ورود به صفحه تنظیمات را ندارید ممکن است دستگاه شما ایراد داشته باشد.

13. برخی دستگاه ها مانند سری های جدید TP-LINK یا D-LINK دارای مشکل خاموش روشن شدن پیاپی هستند، یعنی به محض اتصال وایرلس دستگاه خاموش و روشن میشود، (البته ممکن است بدون اتصال وایرلس هم این اتفاق بیافتد) این سری دستگاه ها مشکل سخت افزاری داشته و باید به گارانتی مراجعه کنید.

تماس با ما

 

نام شما:

شماره تلفن:

موبایل:

ایمیل:

موضوع تماس:

متن شما:

 

 

نام واحد

تلفن

فکس

ایمیل

موبایل

فروش

66084365

66601852

info@poyashabake.com

09351552600-06

پشتیبانی

87778 داخلی شماره 2

   

آدرس

 تهران –
میدان آزادی بلوار آیت الله سعیدی 45متری زرند خیابان
تختی پلاک 15 واحد یک

 

ویندوز 10 رسما رونمایی شد!

مایکروسافت بصورت رسمی از نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل ویندوز با نام Windows 10 رونمایی کرد! وقتی همه فکر می‌کردند که نسخه‌ی بعدی ویندوز با نام ویندوز ۹ منتشر خواهد شد، مایکروسافت عدد ۱۰ را برای ویندوز بعدی انتخاب کرد. این سیستم‌عامل با نام رمز Windows TH و نام‌های دیگری همچون Windows X، Windows One نیز شناخته می‌شد. اما چه تغییراتی در ویندوز ۱۰ اعمال شده است؟ ادامه خواندن ویندوز 10 رسما رونمایی شد!

افزایش تحسین برانگیز قدرت گرافیکی تبلت‌های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل

در سری جدید پردازنده‌های Core M اینتل بیشتر از ۶۰ درصد مساحت سطح سیستم-روی-یک-چیپ (SoC) به واحد پردازشگر گرافیکی اختصاص داده شده است که نشان از تمرکز اینتل بر قوت بخشیدن به پردازش گرافیکی در تراشه‌های جدید اینتل دارد. ادامه خواندن افزایش تحسین برانگیز قدرت گرافیکی تبلت‌های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل

اعلام اسامی برندگان قرعه کشی آسیاتک

اعلام اسامی برندگان قرعه کشی آسیاتک

جایزه
جایزه آسیاتک

مراسم قرعه كشی یک دستگاه خودرو سابرینا ویژه خرید و تمدید سرویس های اینترنت پرسرعت یکساله شرکت آسیاتک که در ابتدا به مناسبت ماه مبارک رمضان اجرا شد اما به دلیل استقبال از سوی کاربران تا میلاد با سعادت امام هشتم (ع) تمدید شده بود، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده های آسیاتک، روز سه شنبه اول مهر ماه، طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران شرکت انتقال داده های آسیاتک، مراسم قرعه کشی برگزار و برنده خوش شانس خودرو سابرینا و برندگان 4 دستگاه آی پد معرفی شدند.
بنابراین گزارش پس از قرعه کشی میان بیش از 30 هزار مشترک واجد شرایط که سرویس اینترنت پرسرعت یکساله به بالا از شرکت آسیاتک خریداری و یا سرویس خود را تمدید کرده بودند، آقای رضا آزادی 31 ساله از استان فارس شهر شیراز برنده خوش شانس یک دستگاه خودرو سابرینا شد.
براساس این گزارش در قرعه کشی مذکور، محاسبه امتیازات شرکت کنندگان به صورت تصادفی از میان مشترکانی که سرویس اینترنت پرسرعت ADSL+2 یکساله به بالا از آسیاتک خریداری نموده اند، صورت گرفت.همچنین طی مراسمی پیمان کوه نبرد، امید طالقانی، شفیقه رفائی سبز علی خواه و زهرا اسمعیلی زاده به عنوان برندگان خوش شانس 4 دستگاه آیپد مسابقه نظرسنجی سایت، معرفی شدند.لازم به ذکر است که مشترکین واجد شرایط، برای شرکت در قرعه کشی نیاز به هیچ گونه ثبت نام یا فعالیت خاصی نداشته و به صورت خودکار در این قرعه کشی شرکت داده شدند. خودروی سابرینای آسیاتک و 4 دستگاه آیپد روز 20 مهرماه به مناسبت عید غدیر خم، طی مراسمی با شکوه به برنده خوش شانس این قرعه کشی اهدا خواهد شد.

اپراتور سوم دلايل تاخيرش را مكتوب ارائه دهد

ایتنا – وزير ارتباطات درباره نحوه برخورد با اپراتور سوم تلفن همراه با توجه به تاخيري كه در ارائه سيم‌كارت‌هايش دارد، تاكيد كرد: اگر اين اپراتور به دليل مشكلات فني و يا اقتصادي در ارايه سيم‌كارت‌ها تاخير كرده است بايد موارد را به‌صورت مكتوب به كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات ارائه كند.
اپراتور سوم دلايل تاخيرش را مكتوب ارائه دهد

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، دكتر رضا تقي‌پور – وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات – اظهار كرد: اگر تخلفي در اين زمينه صورت گرفته بايد به كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات آورده شود تا همه موارد در آنجا بررسي و نهايتا تصميم‌ها با راي اين كميسيون گرفته شود.

وي در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد: خوشبختانه در حوزه فن‌آوري اطلاعات كه شايد حوزه‌اي كمتر شناخته شده است، در دولت دهم كارهاي اساسي شروع شده كه شايد مهم‌ترين آن‌ تشكيل كارگروه مديريت فن‌آوري اطلاعات است كه خوشبختانه تصميمات خوبي را در مورد برنامه‌هاي آينده كشور براي همه دستگاه‌هاي اجرايي گرفته است.

تقي‌پور افزود: در اين حوزه پروژه‌هاي اصلي‌ ما آماده‌سازي زيرساخت‌هاي نرم‌افزاري و بحث سيستم عامل بومي، موتور جست‌وجوي بومي است و اساسا اين‌كه ما با بومي كردن بسياري از نرم‌افزارها، امنيت را به صورت ذاتي در حوزه فن‌آوري اطلاعات نهادينه كنيم.

ارائه برنامه زمان‌بندي اپراتور سوم نتيجه اعمال فشار رگولاتوری است

ارائه برنامه زمان‌بندي اپراتور سوم نتيجه اعمال فشار رگولاتوری است

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: ارايه برنامه زمانبنبدي شركت تامين تلكام نتيجه اعمال فشار سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي است.

«حسن رضواني» در حاشيه دوازدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت مخابرات و اطلاع رساني(ایران تله‌کام 2011) در گفت‌وگو با خبرنگار ايتنا با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: شبكه شركت تامين تلكام در تهران و كرج راه اندازي شده است و پيش ثبت نام مشتركان اين اپراتور از ۱۵ آذرماه در كرج و اواخر آبان ماه در تهران انجام شود.

وي گفت: اواخر آذرماه و اوايل دي ماه سيم‌كارت‌هاي مشتركان ارايه مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: حتي در صورت ارايه سيم‌كارت هاي اپراتور سوم در زمان مقرر جريمه ديركرد از اين شركت دريافت خواهد شد.

اين مقام مسئول در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: در حال حاضر براساس پروانه اين شركت تاخيرات بررسي، مكاتبه شده است و اقدامات لازم صورت گرفته است..

رضواني با بيان اينكه شركت تامين تلكام موظف است كه تعهدات خود براساس برنامه زمانبندي شده عمل كند گفت: شركت تامين تلكام هرچه در واگذاري سيم كارت هاي خود كمتر تاخير داشته باشد هزينه هاي ديركرد آن كاهش خواهد يافت.

به گزارش ايتنا، زمان لازم الاجرا شدن اپراتور سوم در كشور مرداد ماه سال ۸۹ بود كه با سرآمدن مرداد ۹۰ نخستين سال كاري اين اپراتور به سر آمده است و بايد نسبت به اولين حق السهم سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از درآمدهاي خود اقدام مي كرد.

باتوجه به اینکه هنوز این اپراتور فعالیت خود را آغاز نکرده و به دنبال آن درآمدی نیز نداشته است، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کف تضمین درآمد خود برای سال اول را مدنظر قرار داده و حق‌السهم ۱۲ ميليارد توماني خود را از این اپراتور مطالبه کرده است.